Naturalnie z racji tego że na czymś można zarobić, to unia europejska bardzo chętnie to opodatkuje – nie inaczej jest w wypadku kryptowalut. Dlatego też dziś przedstawimy ci, co zmienia się w następujących latach, jeśli chodzi o kryptowaluty!

Po 2024 roku nastąpią zmiany w kryptowalutach
Unia zapowiedziała, że do 2024 roku wprowadzi spójne regulacje regulujące rynek aktywów cyfrowych (kryptowalut). W przyszłym procesie legislacyjnym zostaną sformułowane kompleksowe regulacje. Do 2024 r. Komisja Unii Europejskiej powinna ustanowić ramy umożliwiające jednoczesne wprowadzenie technologii (DLT) i aktywów kryptowalutowych w sektorze finansowym.
A tak bardziej logicznie?
Cóż, może każdy, kto chce grać na giełdzie kryptowalut, musi dokonać jakiejś rejestracji, co mniej więcej oznacza, że Unia Europejska będzie starała się kontrolować ten biznes, przez co automatycznie zyski będą mniejsze.
Dlaczego kryptowaluty rządzą się innymi zasadami?
Gdy gospodarki dotkniętych krajów drukują na dużą skalę swój pieniądz, zaostrza to inflację. Ten problem nie istnieje w świecie kryptowalut. Niestety okazuje się, że w miarę rozprzestrzeniania się pandemii na całym świecie cena Bitcoina gwałtownie spadła. Na początku kwietnia cena jednostkowa Bitcoina spadła do około 8701 USD. Sytuacja w tej chwili ustabilizowała się, ale nie wiadomo, jak rynek kryptowalut zareaguje na tę sytuację po pandemii.
Dlaczego kursy bitcoinów spadły?
W związku z paniką wywołaną przez koronawirusa, ludzie zaczynają rezygnować z inwestycji w kryptowaluty na dużą skalę, co osłabia kurs kryptowalut. Być może obecna sytuacja globalna zmusza również inwestorów do podejmowania ryzyka. W czasach niepokoju ludzie zdecydowanie chętniej inwestują w złoto niż w wirtualne waluty, nic więc dziwnego, że w takich czasach wiele osób pozbyło się zawartości wirtualnych portfeli. Wszystko to spowodowało panikę i wycofanie się społeczności tylko na chwilę, ale ten trend wydaje się odwracać i coraz więcej osób inwestuje w kryptowaluty.
Czy zabawa z giełdą rozszerza się już poza kryptowaluty?
Otóż możemy to zaobserwować w wypadku zabaw użytkowników reddita z akcjami firmy GameStop. Naturalnie nie skończyło to się dobrze, bo mimo sporych wzrostów akcji przez jakiś czas, koniec końców akcje musiały spaść, przez co wiele osób straciło sporo pieniędzy. Podobnie zresztą jest w sytuacji ,,dogecoina” (kryptowaluty) gdzie za pomocą jednego tweeta Elon Musk wywindował jego akcje o kilkanaście procent w górę.